Oni mają talent

Głos Wągrowiecki, 29.10.2009r.

 


 

Oni mają talent

W sobotni wieczór, okazało się, że Bayan Brothers, wągrowieccy akordeoniści, nie przeszli do półfinału programu Mam Talent. - Dzięki temu programowi udało się nam wprowadzić akordeon do klubów - stwierdza ŁUKASZ MIREK.

Dzięki programowi "Mam Talent" Bayan Brothers przebili się do klubów. W sobotę zagrali w Mega Music Club Wilga pod Warszawą.


Bayan Brothers to jedyne duo w Polsce, które gra na akordeonie... muzykę klubową. Wykonują też własne produkcje i aranżuję muzykę na swój autorski sposób. Akordeoniści są absolwentami wągrowieckiej Państwowej Szkoły Muzycznej pierwszego stopnia im. B. Zielińskiego i obecnie słuchaczami szkoły muzycznej drugiego stopnia w Gnieźnie. Występują w różnych miejscach: w salach koncertowych, w domach kultury, a także w halach sportowych i klubach. Są wielokrotnymi laureatami prestiżowych konkursów akordeonowych.

Umiejętności naszych akordeonistów docenili jurorzy programu "Mam Talent". Łukasz Mirek i Mateusz Doniec zakwalifikowali się do castingów w Poznaniu. Na szklanym ekranie mogliśmy ich obejrzeć kilka tygodni temu. Jednak w minioną sobotę okazało się, że Bayan Brothers nie przejdą do półfinału. Marcin Wyrostek akordeonista, który zagrał "Zimę" Antonio Vivaldiego, podbił serca surowego jury. - Pokazaliśmy to, co potrafimy. Cieszymy się, że mogliśmy tam wystąpić. Dzięki programowi wprowadziliśmy akordeon do klubów, co było naszym największym marzeniem - stwierdza Łukasz Mirek. W sobotni wieczór nasi akordeoniści zagrali w jednym z największych klubów w Polsce - Mega Music Club Wilga.

(MW)

© www.bayanbrothers.pl | designed by: LernVid.comand Piotr Kostrzebski